Dane kontaktowe

 

Piotr Gaborek

Firma Budowlana

 

Cieniawa 116

33-333 Ptaszkowa

 

tel.: 606 588 637
e-mail :twojeblachy@vp.pl

Obróbki komina

Obróbki komina zabezpieczają przed przeciekaniem wody opadowej do wnętrza domu. Szczególnie starannie muszą być uszczelnione miejsca styku kominów z dachem. Funkcję ochronną pełni zakładany wokół komina blaszany kołnierz. Obróbki blacharskie konieczne są zarówno przy nowoczesnych kominach systemowych, jak i tych budowanych tradycyjnie.

Obróbki komina – na co zwracać uwagę?

Obróbki komina bez względu na rodzaj blachy, czy to wykonanej ze stali, czy aluminium wykonuje się tak samo. Blachę można mocować na różne sposoby, ale dopiero na odpowiednio przygotowany komin. Dobrym pomysłem jest wykonanie nacięcia w kominie, w które blacha zostania wciśnięta. Przy kominach szerokich konieczne jest zamocowanie kozubka przy tylnej ścianie, który będzie chronił dach przed gromadzeniem się śniegu i umożliwiał odpływ wody.

Opierzenie blacharskie komina powinno wykonać się też w górnej jego części, przytwierdzając do niego blachę. W dolnej natomiast zakłada się wspomniany wcześniej blaszany kołnierz, pamiętając przy tym, aby nie łączyć jednocześnie blachy z kominem i pokryciem dachowym. Zapobiegnie to uszkodzeniom w przyszłości. Po zamontowaniu obróbki komina trzeba ją uszczelnić, stosując silikony dekarskie, które wykazują odporność na wysokie temperatury.

Bądź na bieżąco
facebook