Gąsior kalenicy

Gąsior kalenicy montuje się na szczytach dachów spadzistych, a także na narożach więźby. Zabezpiecza kalenicę nie tylko przed deszczem, śniegiem i wiatrem, ale też odpowiada za spodnią wentylację całej dachowej konstrukcji.

Gąsior kalenicy – dlaczego jest konieczny

Gąsiory kalenicy zakłada się w miejscu styku połaci dachowych w dachach spadzistych, gdzie znajduje się szczelina wentylacyjna, przez którą powietrze, które przedostanie się pod okap, może wydostać się na zewnątrz. Rolą gąsiorów jest więc też pełnienie funkcji wentylacyjnej i z tego względu nie łączy się ich szczelnie z pokryciem dachu, lecz układa, wkładając jeden w drugi w taki sposób, aby przykryć szczeliny wentylacyjne, chroniąc kalenicę przed opadami atmosferycznymi.

Gąsiory kalenicy w naszej ofercie

Nasz asortyment obejmuje zarówno gąsiory do kalenic dachów jednospadowych, jak i dwuspadowych oraz do zakończenia kalenicy dachu wykonanego z blach trapezowych i blach na rąbek stojący. Wszystkie nasze produkty wykonane zostały z odpornej na korozję stali powlekanej. Dostępne są w różnych wymiarach, dzięki czemu można wybrać optymalny rozmiar. Zostały precyzyjnie docięte i wygięte, aby zapewnić możliwość jak najlepszego dopasowania do potrzeb.

Bądź na bieżąco
facebook