Pas nadrynnowy

Pas nadrynnowy pełni ważną funkcję w zabezpieczaniu budynku przed wilgocią. Podczas wietrznej i deszczowej pogody uniemożliwia nawiewanie wody pod połać dachu, odprowadzając ją do rynny, z którą jest połączony. Znany jest też pod nazwą fartucha dachowego, czy pasa okapowego.

Pas nadrynnowy do różnych pokryć dachowych, tarasów i balkonów

Pas nadrynnowy stosuje się do różnego rodzaju pokryć dachowych. Obecne w naszym asortymencie fartuchy dachowe pasują do pokryć z blachodachówki, blachy trapezowej, pokryć ceramicznych oraz betonowych. Ze względu na to, że pas okapowy montuje się przy krawędzi dachu i jest dobrze widoczny, przy doborze warto zwrócić uwagę na to, aby pasował wizualnie do dachu i elewacji. W naszej ofercie znaleźć można pasy nadrynnowe zarówno w odsłonie matowej, jak i połyskującej.

Pas nadrynnowy – wysoka jakość i możliwość wyboru wymiarów

Nasze pasy nadrynnowe są wykonane ze stali powlekanej. Oznacza to, że zostały ocynkowane, a następnie pomalowane proszkowo i w ten sposób znakomicie zabezpieczone przed korozją. Istnieje też możliwość doboru rozmiarów do indywidualnych potrzeb. Nasze precyzyjnie przycięte i przygięte pasy nadrynnowe da się łatwo zamontować i bez problemu dopasować do innych elementów. 

 

Bądź na bieżąco
facebook