Obróbki gzymsu

Obróbka gzymsu, czyli szczytowych części ścian zewnętrznych zabezpiecza przed zamoknięciem wystające elementy fasady. Stosuje się ją przeważnie przy dachach płaskich w postaci pasów podrynnowych oraz do ochrony tak zwanych schodków w gzymsach, które zabezpieczają fasady budynków, a także jako opierzenie na styropian.

Obróbki gzymsu — dlaczego są konieczne?

Gzyms jest wystającą częścią poza lico ściany i to na nim właśnie często zalega śnieg. Aby zapobiec zawilgoceniu budynku, konieczne są obróbki blacharskie gzymsu. Nie powinny one jednak być kładzione bezpośrednio na gzyms, lecz jego górna krawędź musi być wcześniej ocieplona. Zapobiegnie to powstawaniu skroplin pod obróbką blacharską.

Obróbki gzymsu w naszej ofercie

Oferujemy obróbki gzymsu wykonane z blachy stalowej powlekanej, dzięki czemu są odporne na korodowanie pod wpływem działania czynników atmosferycznych takich jak deszcz, czy śnieg. Dostępne są w różnych wymiarach, dzięki czemu można łatwo dopasować do wielkości gzymsu. Jeśli komuś nie odpowiada rozmiar standardowy, można u nas także zamówić obróbki gzymsu na wymiar, dostosowany do indywidualnych potrzeb. Nasze obróbki blacharskie nadają się także do kładzenia na styropian. 

Bądź na bieżąco
facebook