Rynna koszowa obróbki kosza

Rynny koszowe, często też nazywane koszami dachowymi to obróbki blacharskie o rozwartym kącie łączące przecinające się połacie dachu o odmiennym nachyleniu. Umożliwiają lepsze kontrolowanie spływu wody do rynny i zapobiegają zbieraniu się jej w niechcianych miejscach. Szczególnie ważna jest ich obecność w przypadku dachu z lukarnami oraz w budynkach stawianych w kształcie litery L.

Rynny koszowe - liczy się jakość i wytrzymałość materiału

Ważne, aby rynny koszowe były wykonane z wytrzymałych i odpornych na korozję materiałów, ponieważ bywają narażone na długotrwałe obciążenia wodą i śniegiem. Nasze produkty wykonane zostały z ocynkowanej stali powlekanej, co pozwala na długą eksploatację. Stal powlekana jest odporna na korozję i wytrzymała na czynniki atmosferyczne.

Rynny koszowe - warunki poprawnego funkcjonowania

Kosze dachowe muszą być nie tylko precyzyjnie dogięte i docięte oraz wykonane z materiału dobrej jakości, ale przede wszystkim profesjonalnie zamontowane. Tylko wtedy bowiem będą w pełni funkcjonalne i zapewnią szczelność w połączeniu z pokryciem dachu. Nie warto się więc zastanawiać, lecz najlepiej zatrudnić do tego celu dobrego dekarza, szczególnie że konieczne jest też odpowiednie przygotowanie konstrukcji podkładu pod rynnę koszową. 

Bądź na bieżąco
facebook