Wiatrownica

Wiatrownica służy do zabezpieczenia konstrukcji dachu i pokrycia dachowego, a także innych elementów domu, w tym balkonów i tarasów przed uszkodzeniami, które może spowodować silny porywisty wiatr.

Wiatrownice z blachy powlekanej do uniwersalnych zastosowań

Wykonane z blachy powlekanej wiatrownice odznaczają się dużą uniwersalnością, ponieważ mogą być montowane do różnego typu pokryć dachowych. Jednak w zależności od rodzaju konstrukcji dachu montaż ich może przebiegać inaczej. Przykładowo przy pokrywaniu dachu dachówką ceramiczną wiatrownice montuje się jeszcze przed położeniem dachówki. Natomiast w przypadku pokrycia bitumicznego, czy blachodachówki montaż wiatrownicy odbywa się już po nałożeniu pokrycia. Wykonanych z blachy wiatrownic nie stosuje się jedynie do dachów z pokryciem naturalnym, np. ze słomy, czy trzciny.

Wiatrownice w naszej ofercie

Nasz asortyment obejmuje wiatrownice wykonane z dobrej jakości stalowej blachy powlekanej, dzięki czemu są odporne na korozję, sztywne i wytrzymałe na obciążenia wiatrem. W ofercie można znaleźć wiatrownice przeznaczone do zabezpieczania dachu przed zerwaniem, wykonanego z blachodachówki, czy blachy trapezowej, a także do bocznego wykończenia krokwi, balkonów i tarasów.

Bądź na bieżąco
facebook